0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Bu Hibe Hayvancılık Yapanın Gelirini Artırıyor!

Kırsal alanlarda hayvancılığın desteklenmesi ve geliştirilmesi amacıyla Alaşehir Belediyesi merası olmayan köylerde çiftçilere yem desteğinde bulundu. Ürettiği hayvan yemini köylülere hibe olarak verdi. Özellikle merası olmayan köylerle başlayan uygulamada ilk olarak Karacalar Mahallesinde hibe olarak hayvan yemi dağıtıldı.


Üretilen Yem Hayvancılık Yapan Köylüye Hibe Ediliyor

Kırsal alanlarda hayvancılığın desteklenmesi ve geliştirilmesi amacıyla Alaşehir Belediyesi merası olmayan köylerde çiftçilere yem desteğinde bulundu. Ürettiği hayvan yemini köylülere hibe olarak verdi. Özellikle merası olmayan köylerle başlayan uygulamada ilk olarak Karacalar Mahallesinde hibe olarak hayvan yemi dağıtıldı. Karacalar Köyü'ne hayvan yemi hibe eden Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, köyü ziyaret edip, bilgi uygulama hakkında bilgi aldı. Mahalle Muhtarı Mustafa Balkan'ın daveti üzerine köye giden Başkan Gökhan Karaçoban, hibe hayvan yeminin dağıtımının devam edeceği müjdesini de vererek, üretim alanlarının genişletilmesi yönünde çalışmaların da sürdüğünü açıkladı.

Gökhan Karaçoban, mera yasası gereği hayvancılıkla geçinen köylülerin zorluklarla mücadele ettiğine dikkat çekerek, "Karacalar Mahallemiz dağ köyü olduğunda dolayı merası mevcut değil. Doğal olarak bu sorunu göz ardı edemezdik. Biz de taleplerini değerlendirdik ve Alaşehir Belediyesi olarak, bize ait arazimizde yetiştirdiğimiz sudanları hayvancılık yapan köylümüze hibe olarak dağıttık. Amacımız hem hayvancılığa destek olmak hem de köylümüzün gelirini artırmak. Belediye olarak yalnızca emlak, yol, su, kanalizasyon, şehir içi hizmet olarak anılan bu talepleri yerine getirmek değil, aynı zamanda kırsal alanlarda yaşayan insanlara da bu şekilde hizmet sunmak durumundayız. Diğer köylerimizde yaşayan ve hayvancılıkla geçinen halkımıza da hibe yem desteği vermeye devam edeceğiz. Ne kadar üretim yaptıysak hepsini hibe olarak dağıtmaya devam edeceğiz" şeklinde ifadelerde bulundu.

Öte yandan Başkan Gökhan Karaçoban, Karacalar Mahallesinin diğer ihtiyaçları olan mahalle içi yolların alt ve üst yapı taleplerinin yerine getirildiğini ve bu hizmetlerin devam edeceğinin altı çizerek, kışın yağmur çamurdan, yazın tozdan topraktan Karacalarda yaşayan sakinlerin zor durumda kalmamaları için her türlü hizmetin verileceğini belirtti.

Karacalar Mahalle Muhtarı Mustafa Balkan ise köy halkı adına Başkan Gökhan Karaçoban'a teşekkürlerini sunarak "Belediye Başkanımız Gökhan Karaçoban köyümüzün sorununu biliyordu. Kendisine durumu ifade ettiğimizde bu projeyi bize anlattı ve uygulamaya geçirdi. Üretilen yemi bize hibe etti. Teşekkür ediyoruz. Bizim diğer köyler gibi meramız yok. Köyümüz 800 metre yükseklikte bulunmakta.  Aşağı araziye hayvanlarımızı indirmek zorunda kalıyoruz. Buda her zaman mümkün olmuyor. Büyük sıkıntı çekiyorduk. Özellikle kışın daha büyük zorluklar yaşıyorduk. Allah razı olsun Belediye başkanımız bize yem desteği verdiği gibi köyümüze de kaç kere ziyarette bulundu. Yaşadığımız sorunları yerinde görüyor ve her türlü desteği ve hizmeti veriyor" diyerek açıklama yaptı.

Kobi-Line Haber Merkezi
03.08.2017


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 8341 defa görüntülendi.
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45
     
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ