0850 811 2 444

TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
0850 811 2 444

Hibeye Başvurdu Hayatı Değişti!

Kadın girişimcilerimiz cesareti, azmi ve gayretleriyle hayallerinin peşini bırakmıyorlar. Devlet desteğiyle kendi şirketini kuran bir kadın girişimcimiz daha hayallerinin peşinden gitti ve kendi işinin patronu oldu.


Devlet Desteği İle Hayalini Gerçekleştirdi

Kadın girişimcilerimiz cesareti, azmi ve gayretleriyle hayallerinin peşini bırakmıyorlar. Devlet desteğiyle kendi şirketini kuran bir kadın girişimcimiz daha hayallerinin peşinden gitti ve kendi işinin patronu oldu.

Yurt dışında belirli bir süre çalıştıktan sonra Türkiye'ye dönen kadın girişimci Deniz Gül Özcan, geliştirdiği yapay zekâyla çalışan "Sesli Seyahat Asistanı" uygulamasını destekleyen TÜBİTAK ve KOSGEB destekleri sayesinde kendi şirketini kurdu.

Kadın Girişimci Deniz Gül Özcan, 2003'te girdiği Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden dereceyle mezun oldu. ABD ve Almanya'daki kurumsal firmalarda yaklaşık 2 yıl çalışan Özcan, daha sonra Türkiye'ye döndü. İstanbul'da 10 yıl özel bir şirkette çalışan Özcan, 2 yıl önce işinden istifa ederek memleketi Antalya'ya geldi.

Çeşitli projeler hazırlayan Girişimci Özcan, TÜBİTAK'a sunduğu yapay zekâ üzerine kurulu "Sesli Seyahat Asistanı" uygulamasının onay almasıyla hayallerine kapı araladı. Girişimci Deniz Gül Özcan, aldığı hibe sayesinde şirketini kurdu, ardından KOSGEB'in açtığı girişimcilik kursuna başvurdu.

KOSGEB Girişimcilik Kursları sonucunda da makine ve hibe desteği almaya hak kazanan Özcan, seyahat edeceklerin sesli olarak bilet alabilecekleri "Sesli Seyahat Asistanı" uygulamasını, büyük firmalarla yaptığı iş birliği anlaşmasıyla ileriye taşıdı.

Akdeniz Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Teknokent'te 4 çalışanıyla araştırma ve geliştirmeye dayalı bilgisayar programları üzerine çalışan Özcan, devlet desteğiyle iş kurmanın ve üretim yapmanın mutluluğunu yaşıyor.

Hibeye Başvurduktan Sonra Hayatım Değişti

Girişimci Gül Özcan, yurt dışına büyük heveslerle gittiğini ama çalışma ortamından sıkılması sonucu memleketine dönme kararı aldığını, hayallerinin peşinden koştuğunu söyledi.

İnsanların hayallerini ertelememesi gerektiğini ifade eden Girişimci Özcan, devletten aldığı hibe desteğini üretim yapmak ve istihdam sağlamak için kullandığını anlattı.

Girişimci Deniz Gül Özcan, yapay zekâya dayalı hazırladıkları projelerinin bilinirliğinin giderek arttığını belirterek şöyle konuştu: "Bir fikriniz varsa bunu kesinlikle arka plana atmayın. Günümüzün büyük bir bölümünü mutlu olmadığımız işlere ayırıyoruz. Sürekli “Ben bunu düşünmüştüm”, “Keşke ben de başvursaydım” diyoruz. Aslında Türkiye'de çok büyük imkânlar var. Üstelik bir üniversitede okuyor olmanız gerekmiyor. Bireysel olarak da bu hibelere başvurabilirsiniz. Hibeye başvurduktan sonra hayatım değişti." Diyerek duygularını dile getirdi.

Fikirlerinize Âşık Oldukça Başarı Sonunda Geliyor

Devletin verdiği desteğin kendisi için çok anlamlı olduğunu vurgulayan Özcan, "TÜBİTAK ve KOSGEB'in destekleri muazzam. Üstelik kadınlara pozitif ayrımcılık da yapılıyor. İş kurmak istiyorsanız kesinlikle başvurun. Aslında ertelediğiniz şey sizin iş fikirleriniz değil, hayatınızın anlamı. Bu benim hayalimdi. Endişelenmeden adım atın. Siz fikirlerinize âşık oldukça başarı sonunda geliyor." ifadesini kullandı.

Girişimci Gül Özcan, devlet desteklerine başvuracak olanlara da tavsiyelerde bulunarak mutlaka fikirlerini gerçekleştirmek için iş planı ve proje yapıp devlete başvursunlar diyerek tüm girişimcilere çağrı yaptı. Kendisinin de her zaman yardım etmeye hazır olduğunu mutlaka bir fikirle başlanması gerektiğini dile getirdi.

Kobi-Line Haber Merkezi
24.02.2021


Hibe Kredi Haberlerini Mail Adresinize Gönderelim!
Bu içerik 5443 defa görüntülendi.
ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
TÜRKİYE’NİN KOBİ DESTEK HATTI
Anatolia Group
Veko Giz Plaza Maslak Meydan Sokak 3 TR-34396 Sarıyer-İstanbul
0850 811 2 444
İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü No: 833782
Maslak Vergi Dairesi No: 068 082 6416
Ziraat IBAN TR89 0001 0004 5665 9670 7750 06
İşbank IBAN TR27 0006 4000 0011 0520 9291 96
Akbank IBAN TR35 0004 6006 4588 8000 1326 45