Kobi-Line Kobi Destek Danışmanlığı, Hibe ve Teşvikler Telefon Numarası

400 Bin Lira Hibe Desteği

 

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından, Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı illerindeki KOBİ'lere ve yeni girişimcilere 400 bin liraya kadar hibe vereceği bildirildi.

SERKA'dan yapılan yazılı açıklamada, 7 Aralık 2012 tarihinde ilan edilen 3 mali destek programı kapsamında hibe almak isteyen KOBİ ve yeni girişimcilerin 8 Şubat 2013 tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerektiği belirtildi.

Kalkınma ajansının, İktisadi Gelişme Mali DestekProgramı-3 kapsamında bölgedeki gıda, tekstil, mobilya, plastik ürünler, kimyasal madde üretimi, metal ürünler gibi imalata dayalı sanayi sektörüyle mandıracılık, reçel üretimi, meyve suyu üretimi, bal paketleme, kanatlı hayvancılık ürünleri tarıma dayalı sanayi ürünleri ve otel yenileme ve kapasite geliştirme, turistik restoranların kapasite geliştirme gibi turizm alanlarındaki yatırımlara destek vereceği ifade edildi.

Bu program kapsamında sunulacak projelere 400 bin liraya kadar hibe desteği verileceği ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"SERKA ikinci olarak, Örnek Büyükbaş Hayvancılık İşletmelerinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında sunulacak olan projelere de 250 bin liraya kadar hibe desteği verecektir. Bölge illerinde ahır yapımı, büyükbaş hayvan ve çeşitli makine ekipmanlarının alımı için sunulacak projelere program kapsamında destek verilecek. Serhat Kalkınma Ajansı'nın desteğinden faydalanmak isteyen KOBİ'ler ile girişimcilerin 8 Şubat 2013 tarihine kadar projeleriyle ajansa başvuruda bulunmaları gerekiyor. Programların başvuru şartları ve dokümanları ajansın http://www.serka.gov.tr adresinden temin edilebilir."

Kobiline Haber Merkezi
24 Ocak 2013